Om deze website volledig te bekijken moet u een nieuwe Flash player downloaden.
Hetgeen u hieronder ziet is slechts een plaatsvervanger voor de echte navigatie.
Publiciteit Rituelen Verhalenaltaar Register van de Dag van Gister De Zingende Stad 7scenes: the world is a stage... Waag Society en Drents Archief winnen prijs GATE-project is officieel van start gegaan Web and Beyond: Mobility Kunstoverzicht 2004-2008 gepubliceerd Vijfde Mobile Music Workshop Dropstuff reist rond CineGrid wint prijs Opencontent.nl online Het Geheugenhuis Cultuur Samenleving Narrative Locative |
Op 17 januari is het Jaar van het Religieus Erfgoed van start gegaan met een landelijke opening in Utrecht. In dit jaar zal Erfgoed Nederland samen met Waag Society het project Rituelen starten, waarin in eerste instantie wordt gewerkt aan een pilot van een mobiele toepassing voor het ontsluiten van religieus erfgoed. Het project Rituelen wil een nieuwe, aansprekende manier vinden van interactie tussen een breed publiek en erfgoed. Persoonlijk aangedragen voorwerpen en/of belevingen worden vastgelegd, verbonden met gevestigd religieus erfgoed en ontsloten naar een groter publiek. In deze zin borduurt dit project verder op eerdere projecten van Waag Society, zoals Register van de Dag van Gister en het Verhalenaltaar.
In een volgende fase van het project zal de toepassing daadwerkelijk worden gerealiseerd.
Deelnemers gezocht voor workshops
De eerste stap in het onderzoek is de organisatie van een aantal workshops. Centraal staat de vraag wat de beste manier is om een breed publiek interactief bij religieus erfgoed te betrekken.
Zij worden bevraagd op wat voor hen belangrijke aspecten zijn in de ontwikkeling van een culturele, mobiele applicatie (denk bijvoorbeeld aan een mobiele telefoon die je een wandelroute aanbiedt langs verschillende culturele plekken in de stad). Er is geen specifieke kennis vereist, en iedereen kan deelnemen: jong en oud.
Wie wil meedoen aan de workshops: mail je interesse aan dick {at} waag.org.
Surfnet en Kennisnet hebben een onderzoek gepubliceerd van Wietse van Bruggen van de Universiteit Utrecht over het gebruik van virtuele werelden (zoals Second Life) in het onderwijs.
Van 7 t/m 11 mei 2008 organiseert Impakt in Utrecht het Impact YourSpace Festival 2008 in Theater Kikker en Filmtheater 't Hoogt.
Vrijdag 14 maart heeft burgemeester Job Cohen het voor en door scholieren gemaakte mobiele spel 'Het ingeburgerde Oost' in het Games Atelier gespeeld in het kader van 'Amsterdammer Zijn'.
Het Geheugenhuis is een caleidoscopisch festival over ons geheugen, onze verhalen en onze identiteit. Het tweedaagse festival zal eind 2008 plaatsvinden.
De vernieuwde website van Samsam.net, gemaakt door Waag Society, is zeer binnenkort online. Op de website kunnen kinderen informatie opzoeken voor hun werkstuk of spreekbeurt over vele ontwikkelingslanden.